OFICIÁLNA STRÁNKA OBCE
HLAVNÉ MENU

Povinné zverejňovanie

Faktúry, zmluvy, objednávky

logo Digitalnemesto new

Zodpovedný: Vladimír Janovič

Počet členov: 18

Táto organizácia je súčasťou zväzu, ktorý tvorí 34 úsekov s 386 členmi. Kamenec pod Vtáčnikom je 21. úsekom, ktorý má členov aj zo Zemianskych Kostolian. Vedúcim, respektíve úsekovým dôverníkom je pán Vladimír Janovič a členom výboru v Prievidzi je pán Viliam Hudec. Má oprávnenie spolupracovať s veterinármi a zakupovať vakcíny na ošetrovanie včiel. Je držiteľom dvoch certifikátov na spracovanie medu. Vakcíny sa väčšinou zakupujú na odstránenie klieštika a na dezinfekciu úľov. Sú to veľmi nákladné vakcíny.

Medzi dlhoročných chovateľov včiel patrí aj p. Dušan Rybár, Daniel Krajčovič, Pavol Hudec, ale i ďalší, ktorých táto práca baví. Med našich včelárov je veľmi kvalitný, lebo obsahuje len povolené percento vody, o čom svedčí aj fakt, že ani jeden včelár v zimnom období nemá na predaj ani kilo medu. S predajom nemajú problém, a preto neodovzdávajú med do žiadnych výkupní. Med vyrábajú repkový, kvetový, lipový, ale aj medovicový.

Členovia sa zúčastňujú rôznych súťaží, ale i výstav. Zároveň chodia na mnohé prehliadky spracovateľov medu. Mnohokrát boli aj v múzeu včelárstva v Kráľovej pri Senci, kde prievidzská organizácia má zasadený svoj vlastný strom.

Spolok včelárov sa ukazuje ako veľmi akcieschopný, sami prichádzajú s nápadmi a návrhmi na zviditeľnenie sa pri spoločenských akciách konaných v obci. Tak bolo aj v roku 2012, kedy pri stavaní mája ponúkali ochutnávku medu a ukazovali sklenený úľ, či pri festivale dychovej hudby, kedy okrem ochutnávky a predaja medu predviedli ukážky výroby predmetov z vosku. Okrem týchto akcií konajú aj „svoje“ akcie ako Včelárova nedeľa, Včelárov rok, alebo najnovšie Medový deň.

V súčasnosti pôsobí v obci 7 včelárov s 58 včelími rodinami.

Zverejnené články:

Propagovať, stetávať, spoznávať

Bez včielky ani jeden deň

SODB 2021

Zberný dvor Kamenec pod Vtáčnikom

OBECNÝ ÚRAD

Dolnokamenčianska 1/57
972 44 Kamenec pod Vt.

Tel:_ 046/546_ 5015
E-mail: podatelna@kamenec.sk


Úradné hodiny
:

Pondelok 7:30 - 16:00
Utorok nestránkový deň
Streda 7:30 - 16:00
Štvrtok 7:30 - 16:00
Piatok 7:30 - 13:00
OBEC

Rozloha: 24,71 km²

Počet obyvateľov: 1751

Výška: 270 - 320 m n.m.

Vrch Vtáčnik: 1.346 m n.m.

Prvá zmienka: rok 1355

Okres: Prievidza

Kraj: Trenčiansky

POČASIE